...... ......
Forum     o stronie     kont@kt      Goście    
wtorek, 25 czerwca 2024 r.        
Warto zobaczyć
Galeria z wędrówek
Pogoda
Kamerki w okolicy
Imprezy, repertuar
Telefony, adresy
Autobusy MZK PKS
PKP Lotnisko
Mapa serwisu
Noclegi
Lista schronisk
miejscowości A-Z
Jelenia Góra
Karpacz
Szklarska Poręba
Szlaki turystyczne
Ciekawe miejsca
ŚnieżkaSzrenica
Chojnik
Wdsp.Podgórnej
oznaczenia szlaków
O Karkonoszach
Historia turystyki
Liczyrzepa, duch gór
Legendy zamków
Bank linków
Ankiety archiwalne

100 lat Kolei Izerskiej
Przejazd Koleją Izerską
Cietrzewie "zamknęły" szlaki
Od 1 kwietnia, z uwagi na okres godowy czyli toki cietrzewi zamknięte dla ruchu turystycznego zostały następujące odcinki szlaków:
a) szlak niebieski od Przełęczy Okraj przez Czoło i Kowarski Grzbiet do Skalnego Stołu. Obejście z Okraju do Sowiej Przełęczy zostało poprowadzone szlakiem czerwonym przez teren Republiki Czeskiej.
b) odcinek szlaku zielonego z Polany przez morenę Kotła Wielkiego Stawu do grzbietowego szlaku czerwonego. Obejście jest poprowadzone szlakiem żółtym przez Pielgrzymy do Słonecznika.
c) odcinek szlaku zielonego (Ścieżka nad Reglami) od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem do Schroniska pod Łabskim Szczytem.
Odcinki te zostały oznakowane specjalnymi tablicami z sylwetką cietrzewia.
źródło KPN
02 Apr 2019 by red.


OBJAZD BOLKOWA na drodze krajowej 5
Ze względu na budowę obwodnicy Bolkowa zamknięto odcinek DK3 od węzła z S3 w Sadach Dolnych do stacji Orlen w Bolkowie. Jadący od strony Wrocławia muszą na węźle S3 pojechać w kierunku węzła Jawor Południe a następnie kierować do Bolkowa drogą DK3. Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia.
16 Mar 2019 by red.


Święto biegów narciarskich w Jakuszycach
W najbliższy weekend czekają na nas w Jakuszycach emocje związane z doroczną imprezą, Biegiem Piastów. Bieg na 6 i 30 km w piątek, na 25 km w niedzelę, natomiast koronny dystans na 50 km odbędzie się w tym roku w sobotę 2 marca, z udziałem m.in. Justyny Kowalczyk.
25 Feb 2019 by red.


Intensywne opady śniegu w górach i na pogórzu
Śnieg padał zeszłej nocy, pada i będzie padał intensywnie w najbliższą noc. Powstała gruba warstwa, która utrudnia komunikację w Jeleniej Górze i na Pogórzu Sudeckim. Służby drogowe toczą nierówną walkę z pogodą, gdyż śnieg nie przestaje padać. W górach warunki fatalne, słaba widoczność silny wiatr i ślisko.
03 Feb 2019 by red.


UWAGA! Zamknięta Droga Jubileuszowa
W Karkonoszach z powodu zagrożenia osunięciem zamknięta została Droga Jubileuszowa na Śnieżkę. Wejście na szczyt od strony Domu Śląskiego (Przełęczy pod Śnieżką) jest możliwe jedynie Zakosami. Zamknięty z powodu zagrożenia lawinowego jest natomiast szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki, żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, zielony przez Łabski Kocioł w kierunku Śnieżnych Stawków do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem, niebieski od Domku Myśliwskiego do Samotni, żółty przez Biały Jar. Zamknięty jest z powodu prowadzonych prac szlak zielony od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej. Informacje i mapki znajdują się na https://kpnmab.pl/ostrzezenia
02 Jan 2019 by red.


<< Previous 1 2 3 4 Next >>Na Topie
Mobilny fotografreklama
Karkonosze - informacja, opisy, historia - GWIAZDOR


Copyright © 2001-2023 wkarkonosze.net
All rights reserved - Wszelkie prawa zastrzeżone
Publikowanie w mediach materiałów z tej strony oraz całego serwisu, bez otrzymania zgody autora jest zabronione

  Designed by: Michał Gniot info@wkarkonosze.net